Blog

Podnośniki rehabilitacyjne – bezpieczeństwo i wytrzymałość

Podnośniki rehabilitacyjne – bezpieczeństwo i wytrzymałość

Osoby dotknięte niepełnosprawnościami napotykają trudności przy wielu prostych czynnościach życia codziennego. Nowe technologie w sprzętach medycznych ułatwiają funkcjonowanie osób z ograniczeniami ruchowymi również w ich domach, zapewniając im przy tym bezpieczeństwo i komfort. Podnośnik rehabilitacyjny jest ułatwieniem nie tylko w transporcie i przemieszczaniu się, lecz także codziennych czynnościach higieniczno-pielęgnacyjnych.

Materace bąbelkowe i rurowe

Materace bąbelkowe i rurowe

O zastosowaniu specjalnego, przeciwodleżynowego podłoża w łóżku osoby chorej decydują lekarze na podstawie stosownych badań i jednoznacznie postawionej diagnozy. W podeszłym wieku zdarza się jednak, że nawet bez poważnych chorób i ograniczeń w poruszaniu się osoba może potrzebować długotrwałego przebywania w pozycji leżącej. Materace rurowe i bąbelkowe to rozwiązania przeznaczone do stosowania w domu, których zadaniem jest zmniejszanie ryzyka wystąpienia odleżyn lub minimalizacja ich skutków.

Likwidacja barier – Schodołaz

Likwidacja barier – Schodołaz

Otaczająca nas architektura skrywa w sobie wiele barier, które nawet w prostych, codziennych sytuacjach znacznie zawężają zakres możliwości osobom dotkniętym niepełnosprawnościami ruchowymi. Z problemem tym często zderzają się również seniorzy oraz osoby w trakcie rehabilitacji po urazie.

Balkonik inwalidzki czy chodzik rehabilitacyjny – co wybrać?

Balkonik inwalidzki czy chodzik rehabilitacyjny – co wybrać?

Dolegliwości, choroby oraz podeszły wiek to czynniki, które mogą prowadzić do wystąpienia problemów z poruszaniem się. Nie każdy z tych problemów może zostać zniwelowany dzięki profilaktyce czy ćwiczeniom fizycznym. W celu ułatwienia codziennych czynności osobie z ograniczonymi możliwościami ruchowymi można wykorzystać specjalistyczny sprzęt, jak na przykład balkonik inwalidzki czy chodzik rehabilitacyjny – warto pamiętać jednak o tym, jakie są ich cechy oraz czym się różnią. 

Jak dobrać wózek inwalidzki?

Jak dobrać wózek inwalidzki?

Ograniczenia poruszania się o charakterze stałym lub przejściowym utrudniają wiele czynności z zakresu życia codziennego. Z tego typu komplikacjami w pewnym zakresie mogą pomóc odpowiednio dobrane urządzenia zapewniające większą mobilność osobom z niepełnosprawnością lub poważną kontuzją. Nie zawsze istnieje konieczność zakupu przyrządu - można skorzystać także z opcji wynajmu, jaką oferuje wypożyczalnia wózków inwalidzkich.

Koncentratory tlenu i ich działanie

Koncentratory tlenu i ich działanie

Sprzęty medyczne, które mają za zadanie ułatwić oddychanie osobom dotkniętym problemami z pracą płuc są w szpitalach wykorzystywane już od lat 70. Aparaty filtrujące O2 mogą być stosowane w terapii na oddziale lub w domu w zależności od postanowień lekarza. Ich stosowanie ma na celu łagodzenie schorzeń i dolegliwości z oddychaniem i krążeniem, jak na przykład poważne powikłania po zarażeniu wirusem COVID-19.

Wynajem czy kupno - łóżko rehabilitacyjne

Wynajem czy kupno - łóżko rehabilitacyjne

Życie pisze różne scenariusze, a nieszczęśliwy wypadek lub choroba niestety może dotknąć każdego z nas. Stając w obliczu przykrych doświadczeń, a w konsekwencji także konieczności nieco dłuższej rekonwalescencji, mamy do czynienia z szeregiem ważnych decyzji. Jednym z takich wyborów jest kwestia pozyskania specjalistycznego sprzętu medycznego. Czy lepiej zdecydować się na wynajem łóżka rehabilitacyjnego, czy raczej postawić na zakup własnego egzemplarza? Poniżej omawiamy wszystkie za i...

Refundacja sprzętu rehabilitacyjnego z NFZ

Refundacja sprzętu rehabilitacyjnego z NFZ

Nie wiesz, jak uzyskać dofinansowanie z NFZ lub PFRON do zakupu niezbędnych Ci środków pomocniczych lub przedmiotów ortopedycznych? Trudno znaleźć Ci informacje na temat dokumentów, które trzeba dołączyć do wniosku o refundację sprzętu rehabilitacyjnego? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.