BALKONIKI

Aktywne filtry

Szukasz sprzętu ułatwiającego osobie starszej, schorowanej lub o obniżonej sprawności ruchowej codzienne poruszanie się oraz pionizację? Nasza wypożyczalnia balkoników online dysponuje różnymi modelami (m.in. z siedziskiem lub podparciem), by zapewnić, że w każdej sytuacji odpowie na potrzeby danej osoby. Wszystkie oferowane przez nas propozycje sprzętu rehabilitacyjnego wykonane są w solidny sposób gwarantujący właściwe wypełnianie funkcji oraz są wyposażone w ergonomiczne uchwyty zapewniające komfortowe poruszanie się.

Wynajem przez Internet - wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Składane balkoniki z kółkami (2 lub 4) i bez kółek, a także z siedziskiem lub typu ambona z podparciem możesz zamówić online na naszej stronie internetowej. Zapewniamy dostawę kurierem lub możliwość bezpłatnego odbioru w jednym z naszych punktów w Błoniu, Grodzisku Mazowieckim lub Ożarowie Mazowieckim.

Wynajmij niezbędny sprzęt rehabilitacyjny z naszej oferty, a zapewnisz potrzebującej osobie odpowiednie wsparcie - stabilność, podparcie i bezpieczeństwo w trakcie chodzenia - na każdy dzień.

Do czego przydają się balkoniki z naszej wypożyczalni?

Zakres ich zastosowań jest stosunkowo szeroki. Tego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny ułatwia pacjentom między innymi:

• wstawanie z łóżka bądź toalety

• poruszanie się po domu, ogrodzie itd.

• załatwianie codziennych spraw - np. zakupów, formalności w urzędach

• powrót do ulubionych aktywności (spacerów)

• stopniowe przywrócenie sprawności układu ruchu po kontuzjach lub operacjach

Modele dostępne w naszej ofercie wyposażone są w ergonomiczne uchwyty poprawiające wygodę seniorów i pacjentów podczas przemieszczania się. Dla osób mniej samodzielnych lub potrzebujących odciążenia kończyn górnych dobrym wyborem będą produkty z 4 kółkami. Stawianie każdego kolejnego kroku jest wówczas łatwiejsze, gdyż nie trzeba w to wkładać już tak dużo siły. Ze względu na składaną ramę aluminiową, wypożyczone u nas balkoniki zwykłe można w ciągu kilku chwil schować do bagażnika samochodu i zabrać ze sobą w podróż.

Jeżeli nie wiesz, który z oferowanych modeli będzie odpowiedni dla Ciebie lub bliskiej Ci osoby, chętnie pomożemy Ci podjąć decyzję. Możesz się z nami skontaktować telefonicznie, mailowo lub poprzez specjalny formularz na stronie.

Jak prawidłowo chodzić z balkonikiem?

Sprzęt rehabilitacyjny przy poruszaniu się należy wykorzystywać w taki sposób, aby w możliwie największym stopniu zachować fazy chodu oraz prawidłową postawę ciała. Przy chodzeniu z podparciem nie należy więc pochylać się do przodu oraz unosić nogi tak, aby zginały się w stawach biodrowych i kolanowych.

Czym się różni chodzik od balkonika?

Wypożyczalnia balkoników online udostępnia sprzęty odpowiednie przede wszystkim dla seniorów bez zaawansowanych problemów z chodzeniem, którzy potrzebują pomocy przy poruszaniu się w domu i poza nim. Mają lekką, lecz solidną konstrukcję z aluminium, a cztery nogi są zabezpieczone ochronnymi gumkami zwiększającymi stabilność. Chodzik jest bardziej zaawansowanym i wyspecjalizowanym urządzeniem — może mieć dodatkowe udogodnienia, jak na przykład siedzisko, koszyk czy kółka montowane na nóżkach.

Co lepsze — balkonik czy kule?

Balkonik rehabilitacyjny jest przeznaczony przede wszystkim dla seniorów. Stwarza także możliwość jednoczesnego wzmacniania osłabionych mięśni rąk i nóg podczas codziennego poruszania się. Kule ortopedyczne są bardziej obciążające dla górnych kończyn i oferują znacznie mniejszą stabilność.

Jak wybrać balkonik do chodzenia?

Dobierając balkonik z wypożyczalni online, warto zwrócić uwagę na potrzeby i możliwości seniora. Sprzęt sztywny lub kroczący na stabilnych nóżkach będzie dobrym wyborem dla osób o dużej sprawności rąk. W wypadku chronicznego braku sił i problemów z zachowaniem równowagi modele kroczące również będą dobrym wyborem. Dostępne są również modele składane, które ułatwiają podróżowanie autem lub komunikacją miejską.

Jakie funkcje spełnia balkonik dla seniora?

Sprzęt rehabilitacyjny projektowany jest z myślą o potrzebach osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się. Może być stosowany jako ułatwienie rehabilitacji. Ułatwia chodzenie również osobom z niedowładem kończyn. Balkoniki w wariancie z kółkami z przodu i dwoma nóżkami z tyłu dostępne w naszej wypożyczalni online są z kolei skierowane do osób mających problem z prawidłowym utrzymaniem równowagi — można go o wiele łatwiej utrzymać w pozycji bezpiecznej.

Jak wybrać odpowiedni balkonik?

W wyborze odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dodatkowe udogodnienia oraz funkcje. Ważne jest również dopasowanie jego wysokości do wzrostu użytkownika.